Gripin'in Şarkısı Yunancaya Adapte edildi
'Aşk Nereden Nereye' nin Yunanca Versiyonu için Tıklayın
İLHAN İREM - Gemiler Döner Geriye
İstanbul Konseri
Asu Maralman Michael Kuyucu’ya Sitem Etti
Müziğin K.M. Taşları -2- Kitabı Piyasada
Ümit Sayın Michael Kuyucu’nun Konuğu Oldu
Ziynet Sali’den Box Single
Nazan Öncel’den Yeni Klip
MÜZİK HABERLERİ
Avrupa Müziğin MÜYAP Başarısı
Avrupa Müziğin MÜYAP Başarısı
Toplam 21 ödülün dağıtıldığı Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’nde Avrupa Müzik, 7 dalda ödül kazanarak yapım şirketleri arasında ilk sırada yer aldı.Avrupa Müziğin “Müyap”ın Şampiyonu Avrupa Müzik Oldu” sloganı ile kamu oyuna duyurduğu ödül töreninde ödül kazanan Avrupa Müzik sanatçıları şöyle sıralandı :

Yurtseven Kardeşler “Sen Hiç Aşık Oldun mu” adlı albümleriyle 200 bin satış barajını geçerek Platin Ödül, Yalın’ın ise “Herşey Sensin” ile Altın Ödül kazandı.Dijital satışlarda, Rober Hatemo “Senden Çok Var” ile “Beyaz ve Sen” adını taşıyan şarkılarıyla iki ödül birden aldı. Nazan Öncel, “Aşkım Baksana Bana” ile ödül kazanırken geçen yılki Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’nde 3 ödül birden kazanarak gecenin en çok ödül alan sanatçısı olan İsmail YK, geçen yıl dijital platformda en çok satılan şarkısı “Git Hadi Git” ile bu yılda aynı ödülü kazanma başarısı gösterdi.

200 binlik satış barajını aşarak Platin Ödül alan ve 2007"nin en çok satan 3 albümünden biri olan Yurtseven Kardeşler de “Kanka” adlı şarkılarıyla dijital satış ödülü alarak geceden iki ödülle birden ayrıldı. Yurtdışında oldukları için geceye katılamayan Yurtseven Kardeşler"in ödülünü İsmail YK aldı. Geceden kendi ödülü de dahil 3 ödül birden alarak ayrılan İsmail YK, çok mutlu olduğunu ve müzik piyasasının bulunduğu bu zor şartlar altında aldıkları bu 3 ödülün onlar için itici güç olduğunu belirtti.Avrupa Müzik, Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri"nde 7 ödül birden kazanarak bu yılın şampiyonu oldu. Avrupa Müzik"in Genel Müdürü Cengiz Erdem yaptığı konuşmada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Müzik Endüstrisi Ödülleri"nden çok sayıda ödül kazandık. Kazandığımız ödüller gerek sanatçılarımızın gerekse şirketimizin çalışmalarının karşılığını görmesinde ve yeni yatırımlara yönelmesinde oldukça önemli etkenlerdir. Kazandığımız her ödül "Her iyiden daha iyi olan bir iyi mutlaka vardır" felsefesini benimsemiş olan Avrupa Müzik ve sanatçılarının "Daha iyi şarkılar üretme’ azmini artırmaktadır” dedi..


Ödül alan sanatçılar :

Dijital Ödül: Rober Hatemo /Senden Çok Var
Dijital Ödül: Rober Hatemo /Beyaz ve Sen
Dijital Ödül: Yurtseven Kardeşler / Kanka
Dijital Ödül: İsmail Yk / Git Hadi Git
Dijital Ödül: Nazan Öncel / Aşkım Baksana Bana
Altın Ödül : Yalın / Herşey Sensin
Platin Ödül: Yurtseven Kardeşler / Sen Hiç Aşık Oldun mu


Web Hosting AA TELEKOM