Gripin'in Şarkısı Yunancaya Adapte edildi
'Aşk Nereden Nereye' nin Yunanca Versiyonu için Tıklayın
İLHAN İREM - Gemiler Döner Geriye
İstanbul Konseri
Müziğin K.M. Taşları -2- Kitabı Piyasada
Ümit Sayın Michael Kuyucu’nun Konuğu Oldu
Murat Boz’a Konser Cezası
Olur Olur Bal Gibi Olur
Rober Hatemo Sessizliğini Bozdu
ALBÜM YORUM
FUNDA ARAR - Aşkın Masum Çocukları ( DMC – 2011)

Funda Arar için artık söyleyecek söz kalmadı, işi rayına oturttu ve tarzını hepimize benimsetti.Kalite ile kendisini özdeşleştirebildi ve artık kendisini farklı bir yere konumlandırmayı başardı. “Aşkın Masum Çocukları” albümü de bunun en somut göstergesi oldu.

Mükemmel bir çıkış şarkısı olan “Sen Ve Ben” bir Funda Arar klasiği olmayı başardı. Bu albüm önceki Funda Arar albümlerinden de başarılı bir albüm olmuş. Her şarkının hit olma kapasitesi var.   “Aşkın Masum Çocukları” “Anmam Adını” “İkimiz” çok ama çok orijinal şarkılar. Bu şarkılarda Funda Arar yer yer bir İspanyol yorumcu gibi  , yer yer bir Alaturkacı gibi yer yer bir diva gibi şarkı söylüyor.Bu kızın şarkı söyleme konusunda kendisini bu kadar geliştirmesine şaşırıyorum. Neden demeyin, herkesin yerinde saydığı bir toplumda yorumculuğun yerlerde süründüğü bir dönemde şükür 30 sene sonrasına miras olarak kalacak bir Funda Arar’ımız var.

Albümde klasik Funda Arar baladlarının yanı sıra bu formun dışında kalan şarkılar da var. Mesela Greek “Piyango” , ben fazla tutmadım, albümün en ticari şarkısı diyebilirim. Greek müziğinden daha ağır bir şarkı söylemesini isterdim Funda’nın. Rock öğeler taşıyan “Sevdiklerim” çok iddialı sağlam bir şarkı.Şarkının vokal düzenlemeleri muhteşem olmuş.

Aysel Gürel’e ait “Erite Erite” albümün en ağır şarkılarından biri , Funda Arar’dan fazla bilinmeyen cover şarkıları dinlemeye alıştık . Cem Karaca’ya ait olan “Herkes Gibisin” bu şarkılardan biri.

Febto Taşel bu albümde aranjör kimliğine başarılı besteci kimliğini de eklemiş.”Sen Ve Ben”de ki besteci kimliği çok başarılı olmuş.Senfonik yaylıları o kadar ustaca kullanıyor ki bu Funda Arar’a ayrı bir hava veriyor. Bu albümde Febyo’nun yakaladığı sound’da da ciddi bir ilerleme var. Akustik soundu çok iyi harmanlamış, senfonik tınıları ustaca sıkmadan sunmuş.Ben özellikle Febyo Taşel’in yaylı partisyonlarını çok beğenen biriyim. Bu albümde de bu tınıları dinlemek beni mutlu etti.

Uzun lafın kısası Funda Arar çok iyi bir yolda, aynı şey Febyo Taşel içinde geçerli.Adam gibi müzik , adam gibi bir albüm dinlemek isteyenler bu albümü alsın arşivine katsın tepe tepe kullansın. Bu albümden hayatta sıkılmazsınız, dert ortağınız olur ve sırdaşınız olur.Tam arşivlik bir çalışma.

Albümde Yer Alan Şarkılar :

1. Sen ve Ben

Söz & Müzik: Febyo Taşel

2. Aşkın Masum Çocukları

Söz: Günay Çoban     Müzik: Febyo Taşel

3. İkimiz

Söz: Aysel Gürel     Müzik: Febyo Taşel

4. Piyango ( Pou Gyrnas )

Söz: Hristos Promiras     Müzik: Antonis Vardis

5. Erite Erite

Söz: Aysel Gürel     Müzik: Febyo Taşel

6. Anmam Adını

Söz: Hülya Şenkul     Müzik: Namık Naghdaliyev

7. Herkes Gibisin

Söz: Nazım Hikmet Ran     Müzik: Cem Karaca

8. Gül Döşek

Söz: Burcu Tatlıses     Müzik: Febyo Taşel

9. Aşkın Bana Değdi Değeli

Söz & Müzik: Febyo Taşel

10. Gerekçe

Söz & Müzik: Febyo Taşel

11. Sevdiklerim

Söz & Müzik: Funda Arar

12. İki Sevda İki Hata

Söz: Saro Secikyan     Müzik: Febyo Taşel

13. Aşkın Bana Değdi Değeli  ( Club Version )

Söz & Müzik: Febyo Taşel
Tarih : 2011-05-13 22:44:35Web Hosting AA TELEKOM