Emre Kaya Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

Emre Kaya Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

  “Aşk Diye Soludum” adlı yeni teklisi ile ilk kez bir slow-rock şarkı ile çıkış yapan Emre Kaya, CRI TÜRK FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Bestelerinin hikayesini anlatan Emre Kaya, Türkiye’nin Eurovision Şarkı yarışmasına katılmamasına çok üzüldüğünü söyledi ve Eurovision bir şarkı bestelediğini ve bu şarkı ile Türkiye’ye Eurovision Şarkı yarışmasında kesin birincilik getireceğini söyledi. Emre Kaya, Michael Kuyucu’nun programında Demet Akalın’a daha önce bulunduğu sitemi yeniledi ve “asla ona verecek bestem yok” dedi.


Emre Kaya Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu


Eurovision Şarkı Yarışmasında 1. Olacak Şarkı Bende

Emre Kaya, CRI TÜRK Fm’de konuk olduğu Michael Kuyucu’nun programında Eurovision Şarkı yarışması ile ilgili çok iddialı bir açıklamada bulundu ve “birinci olacak şarkıyı yaptım kimseye vermeyeceğim, o şarkı benle Eurovision’a gidip birinci olacak ya da benimle beraber ölecek” dedi. Emre Kaya,  Michael Kuyucu’ya :  “Elimde öyle bir şarkı var, bir gün Eurovision Şarkı Yarışması'na ben katılırsam, onunla katılmayı çok isterim. Eurovision Şarkı Yarışması için besteledim ve o şarkıyla çok iyi bir derece alacağımdan adımdan emin olduğum kadar eminim. Birincilik garanti; ikinciliğe, üçüncülüğe oynamam. O şarkıyı kimseye dinletmedim, kimseye vermeyeceğim, Eurovision hayalim gerçek olana kadar, o şarkıyı saklayacağım; olmazsa da benimle öbür dünyaya gidecek o şarkı” dedi.

Emre Kaya Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

Demet Akalın ile Adımın Yanyana Gelmesini Bile İstemiyorum

Emre Kaya, Michael Kuyucu’ya Demet Akalın’ın kendisine tweetardan yaptığı atıfı unutmadığını söyledi. Demet Akalın’ın kendisinin müzik dünyasına giriş yaptığı sırada Twitter’dan “…. Besteciliğine Yuhhh” demesi üzerine çok üzüldüğünü ve Demet Akalın’ı defterinden sildiğini söyledi. Emre Kaya : “ Beste vermeyeceğim tek bir kişi var o da Demet Akalın. Demet Akalın'a şarkı vermem. Geçmişte benim bir şarkım çıkıyordu, benim besteciliğimi yuhladı twitter üzerinden. "Emre Kaya, senin besteciliğine yuh." diye yazdı. Bu insanın adını ağzıma alarak, onun reklamını yapmak istemiyorum. Onunla adımın yan yana gelmesini bile istemiyorum. Bazıları şov yapar, bazıları müzik yapar. Herkes her şeyin farkında da ne bileyim herkes susuyor. Niye susuyor, onu da bilmiyorum? Ben hiç susmuyorum, susmak zorunda falan da değilim. Sevmiyorum da müzisyen de görmüyorum onu. Köprüden de atlasa şarkı vermem. TV'de görüyorum; insanlara yaklaşımı, konuşma tarzı hoşuma gitmiyor. Beni hiç yansıtmıyor, ifade etmiyor. Devir değişti artık, insanlar öyle insanlardan eskisi kadar haz etmiyorlar.” Diyerek Akalın’ı eleştirdi. Emre Kaya, Demet Akalın’ın  kendisi hakkında yazdığı o tweet ile ilgili “ Ben daha yolun başındaydım, sen yaşını, başını, yolunu almış bir insansın. Se beni destekleyeceğine, kalkıp neden böyle bir şey söyledin, sana ne reklam getirir ki, neyin peşindesin?” diyerek eleştirdi.

Emre Kaya Michael Kuyucu'ya Konuk Oldu

02.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM