Zeynep İlkgün: İlk Gün Gibi,

Zeynep İlkgün: İlk Gün Gibi,

Zeynep İlkgün 10 şarkıdan oluşan “İlk Gün Gibi” isimli albümü Seyhan Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı.

Zeynep İlkgün, 21 Ekim 1982 yılında hukukçu bir anne ve babanın tek kız çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü eğitim hayatını tamamladı.

Ortaokul yıllarında piyano eğitimi aldı. Türk pop müziğinin gelişmesinde “Eğitmen” olarak sayısız katkısı bulunan rahmetli Erdem Siyavuşgil'den şan dersleri aldı. Mustafa Sağyaşar'dan Türk Sanat Müziği dersleri aldı. Haldun Dormen'den tiyatro eğitimi, Can Gürzap'tan diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı.

Üzerinde iki yıl titizlikle çalıştığı albümünde Sezen Aksu, Gökhan Özen, Soner Arıca, Serdar Ortaç, Ayşen&Kemal Şimşekyay, Erol Özdamar gibi değerli müzisyenlerin söz ve bestelerinden destek aldı. Bir de söz ve müziği kendisine ait “Sevemem Bir Daha “ adında şarkısını seslendirdi. Albümünün düzenlemelerinde Tolga Kılıç, Sadun Ersönmez, Enver Günen ve Cem İyibardakçı’nın imzaları var.

Albüm sonunda bir de süprizi var Zeynep İlkgün’ün dinleyenlerine, söz ve müziği Mutsel Öztürk’e ait “Elveda“ isimli çok sevdiği, Türk Sanat Müziği eserini seslendirdi.

Zeynep İlkgün, Seyhan Müzik etiketi ile yayınlanan albüm için sözü ve müziği Gökhan Özen’e ait olan “Son Karar” isimli şarkı ile müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


 

20.10.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM