Cihan Güçlü’nün “Gitme” Şarkısı “Cenaze İşleri” Filminde!

Cihan Güçlü’nün “Gitme” Şarkısı “Cenaze İşleri” Filminde!

Yapımcılığını Serpil Altın Film ve Saygın Film’in, yönetmenliğini “Korhan Uğur’ın yaptığı komedi filmi “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de Mars Dağıtım ile izleyiciyle buluşacak. Merakla beklenen filmin müziklerini, Altın Portakal Ödüllü ünlü müzisyen Mehmet Erdem ve Cihan Güçlü yapıyor.

Cihan Güçlü filmin en güçlü sahnelerinden birine Kim Anlıyorki albümünde yer alan sözü ve müziği Cihan Güçlü, düzenlemesi ise Cihan Güçlü – Alper Atakan ortaklığında olan “Gitme” şarkısını hediye ettiğini belirtti.

Senaryosunu Korhan Uğur ve Serpil Altın’ın kaleme aldığı film belediyede kimsesizler mezarlığından sorumlu olarak çalışan Orhan karakterinin başına gelen talihsiz olaylar mizahi bir dille anlatılıyor. Melih Selçuk’un Orhan karakterini canlandıracağı filmde ayrıca Cemre Melis Çınar, Suzan Aksoy, Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan ve Bedia Ener, Aydan Burhan, Halil Kumova gibi oyuncular yer alıyor.

Bir yanda sevdiği kızla kurduğu evlilik hayallerinin, bir yanda gizemli bir cesedin başına açtığı işlerin ortasında kalan adamın dramını komedi türünde anlatan film, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin katkılarıyla çekildi.

Ölümün yakınlarında dolaşsa da yaşamın değerli olduğunun altını ince çizgilerle çizen ve komedinin ince zekasına sahip çıkan “Cenaze İşleri” erkek dünyasını olabildiğince naif bir şekilde anlatıyor. Ailece izlenebilecek olan “Cenaze İşleri” akıcı bir kurguyla seyircinin merakını da diri tutacak bir komedi filmi. 

17.09.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM