Sena Şener'den Yeni Single: Sevmemeliyiz

Sena Şener'den Yeni Single: Sevmemeliyiz

Sosyal medya üzerinden yayınladığı şarkılarla dijital dünyanın yeni yıldızı olmayı başaran, "Bak Bana" ve "Ona" şarkıları ile, genç kuşağın alternatif müzikteki en güçlü isimlerinden Sena Şener, yeni single'ı "Sevmemeliyiz" Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Her çalışmasıyla müzik eleştirmenlerinden övgü dolu sözler alan Sena Şener, akustik tınıların yoğun bir şekilde duyulduğu, melankolik olduğu kadar umut yüklü sözlere sahip "Sevmemeliyiz"in söz, beste ve düzenlemesini kendi hazırladı.

Çevresinde gelişen olaylardan ve hikayelerden ilham aldığını söyleyen Sena Şener'in "Sevmemeliyiz" şarkısının dikkat çekici, duygusal yönünün yoğun bir şekilde görsel anlatımına yansıyan video klibini İdil Dizdar ve Sait Dağdeviren çekti.

Özgün stiliyle uzun süre akıllardan çıkmayacak şarkılar yazan genç yıldız, hayallerini gerçekleştirme konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türkçe albümünü tamamlamak için çalışmalarına devam eden Sena Şener, yurt dışı hedefi içinde İngilizce şarkılar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Sena Şener Biyografi:

Dokuz yaşından beri gitar çalıp şarkı söyleyen ve on bir yaşından beri İngilizce-Türkçe şarkılar yazan Sena Şener, on beş yaşında oluşturduğu Soundcloud profili üzerinden İngilizce kayıtlarını paylaşmaya başladı.

On altı yaşında sözü-müziği kendine ait olan, Julius Abel’la yaptığı ve klibi Viyana’da çekilen “Waiting On The Shore” Armada Music’den yayınlandı.

İki sene boyunca takipçiler toplayan Sena Şener, on yedi yaşında Youtube kanalı Sofar’da ilk defa kendi şarkılarını bir topluluk önünde söylemek üzere, sahneye çıktı. Bu konserde söylediği ve on beş yaşında yazmış olduğu “Çirkin Dünya” şarkısı kanaldan yüklenilmiş ve geniş bir kitleye ulaşınca Sena Şener, konserler vermeye başladı. Sözleri ve lirik melodileri kendisine ait, Mahmut Orhan’la ortak çalışması "Feel" şarkısı ile bir çok ülkede liste başı olan ve 200 milyondan fazla izlenmeye ulaşan Sena Şener, "BAK BANA" ve "ONA" single'larından sonra "SEVMEMELİYİZ" isimli yeni single'ı ile müzik yolculuğuna devam ediyor.

Bir yıldan fazla süredir bu konserlerine devam eden Sena Şener; şu anda Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde öğrenimine devam ediyor ve Türkçe şarkılarını topladığı "Pasaj Müzik" etiketiyle yayımlanacak bir albüm hazırlığında.

30.08.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM