Pınar Aylin İlk Kitabını Yayınladı

Pınar Aylin İlk Kitabını Yayınladı

90larda ardı ardına müzik marketlere sunduğu albümlerle Türk popunun en başarılı kadın vokallerinden biri olmayı başaran Pınar Aylin “bugün yaşanan kaotik düzen yüzünden nostaljiye özlem duyuyoruz” diyerek müzik dünyasında ki nostalji rüzgarını değerlendirdi.


Birgün Gazetesinde Meltem Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Pınar Aylin, yirmi yıllık müzik kariyerinde sekiz albüm ürettiğini söyleyen Pınar Aylin, bu yıl kariyerinde yeni bir sayfa aralayarak yazarlığa başladığını söyledi. Pınar Aylin, “Peri Masalım” adlı kitabım hayatımın ikinci yarısı gibi geliyor bana, büyük bir kapının önünde yeni bir başlangıca adım atıyorum” diyerek kitabı hakkında bilgi verdi.

“Peri Masalı” adlı kitabının roman türünde olduğunu söyleyen ve bu kitabın şekillenmesinde yayınevinin büyük bir rol oynadığını belirten Pınar Aylin, 90lı yıllar ile ilgili  “ Türk pop müziği açısından gerçek hitlerin çıktığı harika bir dönemdi. Dahası, o dönemin şarkılarına, neşesine, mutluluğuna dair genel bir özlem var. Bugünle o günleri karşılaştırdığımızda, 90larda her şey daha gerçekti herhalde” diyerek 90ların popunu günümüz pop müziği ile kıyasladı.

 

17.06.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM