Aşkın Nur Yengi İlk Kez Türkü Söyledi

Aşkın Nur Yengi İlk Kez Türkü Söyledi

Türk Pop Müziği’nin sevilen isimlerinden Aşkın Nur Yengi, müzik kariyeri boyunca ilk kez türkü söyledi. 


Türk Müziği’nin dev isimlerini bir araya getiren Yaşar Gaga ‘Alakasız Şarkılar’ albümünün en renkli parçalarından birine imzasını atan Yengi, dinleyenleri epey şaşırtacak.


Murat Yeter’in aranjesini yaptığı ‘Hayatı Tespih Yapmışım’ isimli türküyü kendi müzikal dinamiklerine uygun olarak yorumlayan Yengi, bambaşka bir tarzla hayranlarının karşısına çıkıyor. 


Yılın en iddialı albümü olarak işaret edilen ‘Alakasız Şarkılar’ henüz piyasaya çıkmamasına rağmen bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Sadece Sezen Aksu ve Tarkan işbirliği ‘Ceylan’ ve Serkan Kaya’nın seslendirmiş olduğu ‘Bi Cacık Olmaz’ şarkısının yayınlandığı proje, çıktığı günden bu yana tüm dijital platformlarda zirvedeki yerini koruyor. 


Birbirinden iddialı iki şarkıyla çıkış yapılan projenin yeni sürprizi ise Aşkın Nur Yengi…İlk kez tarzı dışına çıkarak ters köşe yapan Yengi’nin ‘Hayatı Tespih Yapmışım’ şarkısı bugün itibariyle müzikseverlerle buluşuyor.


20 dev ismin ‘Alakasız Şarkılar’da buluştuğu proje, 8 Haziran’da Poll Production etiketi ile dijital platformlar ve müzik marketlerdeki yerini alıyor.
11.06.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM