Rafet El Roman Feat. Hülya Avşar – Sen Olmazsan (RER Müzik – 2017)

Rafet El Roman Feat. Hülya Avşar – Sen Olmazsan (RER Müzik – 2017)

Rafet El Roman Türkiye’nin kendine en özgü müzik yapan yorumcu ve müzisyenlerinden biri. Kendine has bir soundu ve tarzı var. Bu soundun oluşmasında ilk günden beri onunla çalışan Alman aranjör Steffen Müller’in de rolü çok büyük. Kendine özgün bir sound yakaladı ve yıllardır bu soundu başarı ile götürüyor.


“Sen Olmazsan” çok başarılı bir şarkı, çok güzel bir aşk şarkısı tipik bir Rafet El Roman şarkısı. Ancak bence burada bir hata yapılmış. O hata da Rafet El Roman’ın Hülya Avşar ile düet yapması. Çok ters köşe olmuş. Ayrıca ters köşeden çok iki isim pek birbirine yakışmamış. Bu bence şarkının kaderini olumsuz etkiledi. Daha sonra şarkının solo yani sadece Rafet El Roman tarafından yapılan yorumu içeren versiyonda hazırlandı ve servis edildi ama bence düetten dolayı oda gölgede kaldı. 

Hülya Avşar, artık miadını tamamlamış bir sanatçı, yeni nesil onu tanımıyor, müzik alanında uzun zamandır bir şey yapmıyor ve en önemlisi müzik kimliği ile elde ettiği başarıların sayısı hem çok az hem de mazide kaldı. Bu durum Rafet El Roman’ın bu teklisini de olumsuz etkilemiş. Ancak şunu söylemek isterim ki şarkı çok güzel bir şarkı. “Sen Olmazsan” ilan-ı aşk yapmak isteyenler için özel bir şarkı.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Sen  Olmazsan

Söz ve Müzik: Rafet El Roman - Reza Abbasian 

Düzenleme: Steffan Müller

24.05.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM