Suat Suna – Seni Buldum ( Seyhan Müzik – 2017)

Suat Suna – Seni Buldum ( Seyhan Müzik – 2017)

Müzik dünyasının doksanlarda bize tanıştırdığı romantik prensi Suat Suna uzun bir suskunluk dönemi sonrasında bu albümle müzik dünyasına tekrar merhaba dedi. Albümün genelinde slow şarkılar ve yer yer makamsal şarkıların olduğunu görüyoruz.


Dokuz şarkının yer aldığı albümü diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliği ise “Beyoğlu” ve “ Senden Başka” adlı enstrümantal şarkılar olmuş. Pek alışık değiliz pop albümlerinde enstrümantal şarkı duymaya. Aslında buna bir pop albümü de diyemeyiz, bir dinleti albümü demek daha mantıklı.

Albümün en iyi şarkısı “Dayanmaz”, eski Suat Suna slowlarını aratmıyor, çok güçlü iyi bir melodi. Yaylılar ile beraber hüzün çok yakışmış bu şarkıya. Biraz itilmesi gereken bir şarkı diyebilirim.

“La La La” biraz yetmişler, “Seni Buldum” ise biraz doksanlar kokan şarkılar. “Seni Buldum” albümün hem adını alan şarkı hem de albümün çıkış şarkısı. Melodik cici bir şarkı ama günümüz popüler müziği ve dımtıs müziği çalan radyoların müzik akışının dışında kalmış bir şarkı.

Albümün en farklı özelliği melodik ve ritim olarak değişik şarkıların olması, “La La La” ve “Seni Buldum” bunlara örnek.  “Farksız Olma” da farklı bir şarkı olmuş. Biraz country biraz da Fransız melodilerini andıran bir havası var. Tabii ki bu şarkıların farklılığı albümün diğer standart pop albümlerinden farklı konumlanmasına neden oluyor.  Tek tip müzik çalan radyolar ve tek tip pop müziği tüketen yeni nesil için biraz farklı kalmış bu şarkılar. Hatta bu albümün tamamı bile standart pop kalıplarının dışında diyebilirim.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. La La La 

2. Dayanmaz 

3. Seni Buldum

4. Senden Başka

5. Farksız Olma 

6. Zamansız

7. Beyoğlu (Enstrümantal)

8. Senden Başka (Enstrümantal)

24.05.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM