Soner Olgun'dan Efsane Bir Albüm

Soner Olgun'dan Efsane Bir Albüm

Türk müziğinin alternatif ismi Soner Olgun ,Türkiye’nin çeşitli yörelerinden 9 türkü, 2 Azerbaycan türküsü ve 1 Kırım türküsünden oluşan 12 eserlik bir albümle müzik dinleyicisini selamlıyor.

Herkes İçin Türküler

Çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı “Efsane Türküler” albümünün tamamı Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin katkısıyla hazırlandı.

Albümün müzik yönetmenliği 11 yıldır Soner Olgun Orkestrası'nın (SOBAND) gitaristliği ve şefliğini yapan Utkan Marangoz tarafından yapıldı. Kayıt, mix ve master işlemleri Ada Müzik Stüdyo’da gerçekleşen albümün fotoğraflarını Zeynel Abidin Ağgül çekti.

“Ben ağırlıklı olarak etnik, senfonik, jazz ve rock müzikten besleniyorum” diyen ve 25 yıldır aralıksız sürdürdüğü sahne performansıyla ünü sınırlarımızı aşıp dünyanın çeşitli ülkelerinden hatırı sayılır hayran kitlesi edinen Soner Olgun’un birikiminin yansıdığı bu albüm, çalışmaya katılan, tanık olan ve danışılan tüm otoriteler tarafından “world music” anlayışıyla benzersiz bir albüm olarak tanımlanmakta.

11.05.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM