Sufle: Pus

Sufle: Pus

Başarılarıyla Ankara'dan çıkan en yeni grup Sufle, ilk stüdyo albümü "Pus"u Nisan2017'de Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor. 


Beş yıl önce ODTÜ öğrencilerinden Mustafa Atik ve Göksu Taşçeviren tarafından temelleri atılan grup, kariyerlerine sahnede çaldıkları kendi bestelerinin yanı sıra akustik coverları ile aralıksız devam ederken, albüm projelerinin hazırlıklarını da tamamladı. 


İlk önce Ankara’da sahneye çıkmaya başlayan ve kendi kitlesini yaratan Sufle grubu, 2013 yılında yaptıkları popüler rock şarkılarının coverlarıyla sosyal medyada ses getirdi. Grup, bu projeleri ile dikkat çekerek takipçilerini arttırdı. Ardından Türkiye’nin birçok yerinde aralıksız konser vermeye başlayan grup, 2014 yılında kendi bestelerinden oluşan bir albüm hazırlama sürecine girdi. Oğuzhan Eren ile Burak Bedirli’nin de gruba dahil olmasıyla, müzik tarzını alternatif pop-rock yönünde geliştirdi.


2015 yılında Zeytinli Rock Festivali’nde binlerce kişinin karşısında sahneye çıkan Sufle, 2016 yılında yirmincisi düzenlenen Roxy MüzikGünleri’nde üçüncü olarak dereceye girerken, aynı yarışmadan özel ödülü de alarak ayrıldı. 


Grup, söz ve besteleri Göksu Taşçeviren ile Mustafa Atik’e ait olan ilk albümlerine "Pus" ismini verdi. Altı şarkıdan oluşan "Pus"da akustik ve duygusal düzenlemelerin yanı sıra biri Bedük coverı olan iki elektronik dans parçası da bulunuyor. 


Sufle'nin, akustik geçmişini orkestral enstrümanlar ve modern seslerle  birleştirerek hazırladığı ilk stüdyo albümü "Pus", Cengiz Erdem ve Deniz Erdem yapımcılığında, Avrupa Müzik markasıyla tüm dijital kanallar ve müzik marketlerde yerini alıyor.

23.04.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM