Nazan Nihal'dan Ayrılıklar Öldürmüyor

Nazan Nihal'dan Ayrılıklar Öldürmüyor

Çocuk yaşta müzik tutkusu başlayan fakat akademik bir ailenin ferdi olarak bu tutkusunu uzunca bir süre ertelemek zorunda kalan Nazan Nihal, müzik kariyerinin ilk adımını üniversite zamanında attı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okuyan Nazan, biriktirdiği harçlıkları ile ilk elektro gitarını aldı ve arkadaşlarıyla birlikte ilk rock grubunu kurdu. Ankara’da kurduğu ve elektro gitaristliğini yaptığı gruplarıyla, büyük şehirlerde başarılı performanslara imza attı. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen birçok yarışma ve etkinlikte birinciliğe ve özel ödüllere layık görüldü. 

Uzun zamandır biriktirdiği İngilizce ve Türkçe bestelerini kendi söylemeye karar verince, şarkıcılık kariyeri başlamış oldu ve ilk albümü için kolları sıvadı. Albümün prodüktörlüğünü öğrencilik yıllarında tanıştığı, yakın dostu Seksendört grubunun solisti Tuna Velibaşoğlu’na teslim etti. Albüm kayıtları sırasında Nazan Nihal’in Amerika’ya taşınmasına rağmen 1 yıl gece-gündüz çalışan ikili 6 Türkçe, 2 İngilizce esere imza attılar.

Poll Production etiketi ile müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alan ‘Ayrılıklar Öldürmüyor’ albümündeki tüm şarkıların söz ve müzikleri Nazan Nihal imzası taşıyor. Türkiye’nin önemli müzisyenlerinin yer aldığı albümün sürpriz ismi ise, dünyaca ünlü caz piyanisti ve kompozitör Utar Artun. Albümün mix’leri ünlü müzisyen Alper Gemici’ye, mastering’i ise Steve Fallone’ye ait. 

Güçlü ve modern bir kadının aşka, ayrılıklara, ilişkilere ve hayata bakışını, zaman zaman günümüz ilişkilerini tiye alarak anlatan albüm ; müzikli bir kadın günlüğü tadında. Albüme adını veren ‘Ayrılıklar Öldürmüyor’ şarkısında Nazan Nihal’e Tuna Velibaşoğlu da yorumu ile eşlik etmektedir. Nazan ve Tuna’nın birlikte kamera karşısına geçtiği ‘Ayrılıklar Öldürmüyor’ şarkısının video klip yönetmenliğini ise Ertuğ İlhan üstlendi.

06.04.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM