Ayna'da 20 Yıl Albümü

Ayna'da 20 Yıl Albümü

Tam 20 yıl önce “Gittiğin Yağmurla Gel” albümüyle yola çıkan Türk rock tarihinin kült grubu Ayna, kuruluşunun 20. yılında müzikseverler ile 3 albüm, 30 şarkıdan oluşan bir çalışmayla merhaba demeye hazırlanıyor.


Şarkıları dillerde türküleşmiş Ayna, özenle seçtiği en sevilen 30 şarkısını yeniden düzenledi. Yakın zamanda Rüzgar Yapım etiketiyle tüm platformlarda dinleyicilere sunulacak olan ilk albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Üçlemenin 2. ve 3. albümleri de 2017 yılı içerisinde müzikseverler ile buluşacak.


Grup, albümün çıkış şarkısı olarak seçilen “Severek Ayrılanlar”ın klibi için, başarılı yönetmen İmre Haydaroğlu ile çalışmaya başladı.


Albüm Hakkında


2015 sonbaharında Rüzgar Yapım stüdyolarında yapımına başlanan albüm, yaklaşık 1,5 yıl sürenuzun bir çalışmanın ardından son halini almak üzere. Albümdeki şarkıların kayıtları ve miksleri için Kaya Sevinç ile çalışan grup, mastering için de Sterling Sound’dan üç Grammy ödüllü Joe Laporta ile anlaştı.

Geçen 20 yıl içinde onlarca albüme yüzlerce şarkıya imz atan, şehir şehir, kasaba kasaba, köy köy bütün Türkiye’yi defalarca dolaşıp 2000’in üstünde konserde, milyonlarca müzikseverle ile birlikte şarkılarını hep bir ağızdan söyleyen grup, “Biz yine sizin oraya geleceğiz, hep beraber şarkılar söylemeye” diyor.

23.05.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM