Rober Hatemo'dan Yepyeni Şarkı: Giden Candan Gidiyo

Rober Hatemo'dan Yepyeni Şarkı: Giden Candan Gidiyo

Ünlü sanatçı Rober Hatemo, yepyeni şarkısı  ‘Giden Candan Gidiyo’ ile müzikseverlerle 31 Mart’ta buluştu. Sanatçının söz ve müziği Ogün Dalka’ya ait, aranjesini Osman Çetin’in üstlendiği şarkısının klibini ise Hasan Kuyucu yönetti. Her daim seslendirdiği şarkılarla dinleyicilerinin kulaklarının pasını silen Hatemo, bu kez onlara duygusal anlar yaşatacak. 

Rober Hatemo, yeni heyecanıyla ilgili ‘Şarkının adı Giden Candan Gidiyo, nakaratında böyle bir cümle var. Epeydir bu tarzda bir şarkı yapılmamıştı. İnsanlara değişik geleceğine eminim. Değişik işlerin adamıyım biliyorsunuz, seviyorum. Yine öyle olacak’ şeklinde konuşarak iddiasını vurguladı.

Bu Şarkıyı Dinlerken Televizyonda Patlama Haberini Gördüm

Sanatçı şarkının ortaya çıkmasının hüzünlü bir hikayesi olduğunu belirterek ‘Mailime bir sürü şarkılar gelir ve ben arada dinlerim. Her zaman çok kayda değer şeyler çıkmaz. 2016 sıkıntılı bir yıldı, çok kayıplarımız, şehitlerimiz, yaralılar, patlamalar oldu. Kendi adıma çok evden çıkabildiğim bir sene olmadı. Tam öyle bir dönem ve televizyonda da öyle bir haber vardı, ve ben şarkıyı dinliyordum. Bir yandan da televizyonda patlamada yaşanan o acı dolu anları gördüm. Şarkı nakarata geldi ‘Kalpteki duruyor, giden candan gidiyor’ diyor.... Baktığımda bir sürü insan canından olmuştu. O an çok ağladım, o kadar bütünleşti ki şarkıyla o durum Allah tarafından bir sinyal gelmiş gibi oldu. Yola çıkışım böyleydi’ dedi.

23.05.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM