Ferman Akgül Açıkladı: Yıl Sonunda Manga’nın Albümü Geliyor

Ferman Akgül  Açıkladı: Yıl Sonunda Manga’nın Albümü Geliyor

“Yürüyorum İçimde” adlı ilk solo albümünü Emi-Universal müzik etiketi ile müzik marketlere sunan Ferman Akgül, CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.


Albümü hakkında bilgiler veren Ferman Akgül, solo kariyeri ve Manga hakkında özel açıklamalarda bulundu.  

2010 yılında Manga adına yarıştıkları Eurovision Şarkı Yarışmasında kazandıkları ikinciliği unutamadığını söyleyen Ferman Akgül, “çok güzel bir tecrübe oldu, tekrar gündeme gelirse hemen kabul eder, Eurovision Şarkı Yarışmasına giderim” dedi. Eurovision Şarkı yarışmasına katılma teklifi aldığını ilk günden beri bu yarışmaya katılmak istediğini söyleyen Ferman Akgül, “ben ilk o dönemin genel müdürü İbrahim Şahin ile konuştuğumda hemen gitmek istedim. Ama arkadaşlara da sormam lazım dedim. Gruptaki arkadaşlarım çok temkinli davrandı, acaba zarar görürmüyüz diye düşündüler ilk etapta. Sonra M.F.Ö. ‘ya sorduk onlar “biz kaç kere katıldık ne oldu MFÖ’ya kötü bir şey mi oldu..” dediklerini ve Manga’nın yarışmaya katılma kararı aldıklarını söyledi.

Ferman Akgül  Açıkladı: Yıl Sonunda Manga’nın Albümü Geliyor

Müziğim Alternatif Pop

Solo albümünün müziklerini tanımlamanın zor olduğunu söyleyen Ferman Akgül, kendisinin  albümünü “alternatif pop” olarak tanımladığını söyledi ve “ rock desem saygısızlık olur” dedi. Ferman Akgül, Türkiye’de rock müziğinin üvey evlat muamelesi gördüğünü ve özellikle medya tarafından yalnız bırakıldığını söyleyen Ferman Akgül “2000li yılların başında rock bir yükselişe geçti ama sonra inişli çıkışlı bir dönem yaşadı. Şimdi ise üvey evlat gibi” dedi.  Ferman Akgül, “rock müziği yakında tekrar şahlanacak, yükselişe geçecek” dedi.

Ferman Akgül  Açıkladı: Yıl Sonunda Manga’nın Albümü Geliyor

Manga’nın Albümü Yıl Sonunda Geliyor

Manga Grubunun kesinlikle dağılmadığını ve dağılmasının söz konusu bile olmadığını söyleyen Ferman Akgül, Manga’nın yeni albümünde yer alacak şarkıların yavaş yavaş netleştiğini açıkladı. Ferman, “Manga ‘nın şarkılarını tespit ettik, muhtemelen Ramazan ayında stüdyoya gireceğiz ve yıl sonuna doğru albümü çıkartacağız” dedi.

Ferman Akgül  Açıkladı: Yıl Sonunda Manga’nın Albümü Geliyor

24.06.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM