Suat Suna Hollanda'yı Eleştirdi

Suat Suna Hollanda'yı Eleştirdi

“Seni Buldum” adlı albümü ile dört yıllık müzikal suskunluğunu bozan Suat Suna CRI TÜRK FM’de Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Albümünde sekiz şarkıya yer veren Suat Suna, diğer pop müzik yorumcularının aksine farklı bir müzik türü üretmek istediğini söyledi. Suat Suna, son zamanlarda Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan gerginlik hakkında da sert bir yorumda bulundu.


Suat Suna Hollanda'yı Eleştirdi


Özgür Değillermiş Onu Gördük!

Michael Kuyucu, CRI TÜRK FM’e konuk olan Suat Suna’ya Hollanda ‘da yaşanan siyasi kriz hakkındaki görüşlerini sordu. Suat Suna, buna karşılık verirken Hollanda’nın özgürlükler ülkesi olarak anıldığını ama Türkiye’ye karşı bu tutumunda bunun öyle olmadığını gördüğünü söyledi. Suat Suna: “Eskiden özgür olduğunu düşündüğümüz Hollanda gibi ülkelerde yaşıyor olsaydık derdim; ama çok da özgür değillermiş onu gördük, çok üzdüler bizi. Avrupa kültürü diye özeniyoruz, öykünüyoruz; ama olayın geldiği noktada, şu anda Avrupa'da Irkçılığın ne kadar yükselişte olduğunu görüyoruz. Bu çok tehlikeli bir süreç. Dünya Savaşları hep bu yüzden çıkmıştır. İnşallah bu işler fazla sıkıntıya girmez. Bunu sadece kendi ülkem için değil, dünya için diliyorum.”

Suat Suna Hollanda'yı Eleştirdi

Kızım Müzik Yapmasın

Suat Suna, Michael Kuyucu’ya enstrümantal albüm yapmayı çok istediğini ama Türk müzik endüstrisinin enstrümantal albümleri kaldırmadığı için böyle bir albümü yapmadığını ama arada proje enstrümantal bir albüm projesi yapmak istediğini söyledi. Suat Suna, bu albümünde yer alan “La La La” adlı şarkısını henüz 10 aylıkken kızına bestelediğini söyledi. Michael Kuyucu, Suat Suna’ya “kızının müzik endüstrisine girmesini istiyormusun?” sorusuna “hayır” yanıtını veren Suat Suna, müzik endüstrisi için kadınlar için zor bir endüstri bundan dolayı kızımın ısrarla müziğe girmesini istemiyorum” dedi.

Türkiye ‘de Toplanması Gereken Yüzde 10’u Ancak Toplanıyor.

Suat Suna Hollanda'yı Eleştirdi

Suat Suna, konuk olduğu CRI TÜRK FM’deki programda Türkiye’de müzisyenlerin para kazanamadığını bunun da en büyük nedeninin telif sisteminin yürümemesi olduğunun söyledi. Mesam’da da görevli olarak çalışan Suat Suna, internetten dolayı maalesef telifte sıkıntı var derken özellikle dijital müzik pazarında toplanması gereken telifin ancak yüzde onunun toplandığını söyledi.

21.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM