Ahmet Selçuk İlkan ve Çiğdem Tunç Adana'da

Ahmet Selçuk İlkan ve Çiğdem Tunç Adana'da

Çiğdem Tunç ve unutulmaz şarkıların yazarı, müzisyen, şair Ahmet Selçuk İlkan sazlı sözlü eğlencede Adanalılarla buluştu.


Yazdığı şarkı sözleriyle müzik dünyasına damga vuran ve unutulmaz şiirlere imza atan Ahmet Selçuk İlkan, en sevilen eserlerini bu kez M1 Adana ziyaretçilerine sundu.

Adanalılar, Ahmet Selçuk İlkan ve orkestrası ile şiirin ve müziğin tadına varırken, Çiğdem Tunç'un muhteşem sohbeti ile keyiflendi.

Ahmet Selçuk İlkan, Adana'da yeni projesini de açıkladı. Türkiyem isimli bir marş yazdığını söyleyen sanatçı, "Ölmeden önce vatanıma bir marş yazmak istedim. 20 sanatçı da bu marşı seslendirdi. Yakında çıkacak. Ama size sürpriz yapıp burada ilk kez seslendiriyorum" diyerek Türkiyem marşını okudu.

Yazdığı şarkı sözlerini Türkiye'nin en önemli isimlerinin okuduğu Ahmet Selçuk İlkan, "Zeki Müren, Bülent Ersoy gibi isimler yazdığım eserleri seslendirdi. Bu kime nasip olur. Benim içim büyük mutluluk. Tabii gençleri de takdir etmek lazım. Mustafa Ceceli, Merve Özbey, İrem Derici gibi isimleri çok takdir ediyorum. Şarkılarımı onlarla paylaşmak isterim. Ayrıca İlyas Yalçıntaş'ın şarkı sözlerini çok beğeniyorum. Geleceği çok parlak bir yetenek" dedi.

Ahmet Selçuk İlkan, Çiğdem Tunç ile yaptığı yaptığı yarışmayı kazananlara, yeni çıkan albümünü ve kitabını hediye etti.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Ahmet Selçuk İlkan ve Çiğdem Tunç, Adanalılardan büyük ilgi gördü.

Ahmet Selçuk İlkan, "Adana'da aşık oldum ve ezbere bildiğiniz şarkı sözleri ile şiirleri yazdım. Adana benim için ilham kaynağı" diyerek Adana'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İmza günü sonunda M1 Adana AVM Müdürü Yalçın Öz, ünlü sanatçılara ve tüm ekibe Adana kebabı ikram etti. Kebaba dayanamayan Ahmet Selçuk İlkan ve Çiğdem Tunç, "İstanbul'da verdiğimiz kiloları Adana'da aldık" dedi.

 

21.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM