Çelik - İyi Günde Kötü Günde (Arpej Müzik – 2017)

Çelik - İyi Günde Kötü Günde (Arpej Müzik – 2017)

Müzik dünyasının en üretken adamlarından biri olduğunu her albümünde kanıtlayan Çelik, beş şarkı ve bir versiyondan oluşan bu albümde çok güzel bir çıkış şarkısı yakalamış. Maxi single tadında ki albümünde “Yerlerdeyim” adlı şarkı ile çıkış yapan Çelik, bu melodik şarkı ile sınıfı geçti. 90lardaki çizgisinde olduğu gibi melodik bir şarkı yakalayan Çelik’in bu şarkısı hem akılda kalıcılığı ile hem de teması ile akılda kalıyor. Bence bu şarkı daha fazla yer almalıydı medyada, ama tabii ki şarkıların gücünden çok onları iten promosyon güçleri çok daha önemli olduğu için bazen bazı şeyler ağır gidebiliyor. Normal şartlarda bu şarkının bir radyo hiti olması gerekirdi. 


Beş şarkının yer aldığı albümün ikinci şarkısı “İyi Günde Kötü Günde” aynı zamanda albüme adını veren şarkı. Eski Çelik slowlarını sevenler bu şarkıyı çok sevecek. Doksanlardan bugüne kadar aralıksız üreten bir müzisyen olan Çelik’in bu yönünü de alkışlamak lazım.  Adam hala üretiyor, 25 kusur yıl aralıksız üretmek kolay iş değil.

Albümün üçüncü şarkısı “Maşallah” ritmik bir şarkı. Biraz Türkü biraz Hint müziği formunda başlayıp pop çizgide devam ediyor. Melodik yapısı akılda kalıcı ama bence fazla ticari kalmış.

“Nereye Kadar” ile albümün ritmi tekrar düşerken, “Hey Kız” adlı şarkı ile oldukça etkili bir rock – pop sounda yöneliyor albüm. “Nereye Kadar” çok güzel bir pop-rock şarkı, hafif Retro rock soundu da var.  “Hey Kız” ise sağlam bir rock balad. Biri 6 dk. 38 sn diğeri 2.56 lık iki versiyonla karşımıza çıkan bu şarkı sağlam bir slow. Kederli Çelik şarkıları sevenler için ideal bir şarkı. Ancak ticari yönü zayıf bir şarkı diyebilirim.

Çelik müzisyen müziği yapıyor, 90lardan bugüne kadar hep müzikaliteye önem verdi hep iyi ve kaliteli işler yaptı. Ama pop müziği geriledikçe o ve onun gibi kaliteli ve yer yer deneysel müzikler yapanlar ofsayta düştü. Bu albümde hem “Yerlerdeyim” gibi çok akılda kalıcı cici bir şarkı var, hem avamlara seslenebilme potansiyeline sahip “Maşallah” hem de eski Çelik çizgisini devam ettiren “İyi günde kötü günde” ve “ Hey Kız” gibi şarkılar var. Bence Çelik’in kendine has iyi müziğini sevenler bu albümde istediklerini bulacaklar.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Yerlerdeyim

2. İyi Günde Kötü Günde

3. Maşallah

4. Nereye Kadar

5. Hey Kız

6. Hey Kız (Radio Edit)

03.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM