Mustafa Alpagut Şarkıları 2 – Karma Albüm (Elkon Yapım – 2016)

Mustafa Alpagut Şarkıları 2 – Karma Albüm (Elkon Yapım – 2016)

Yetmişli yıllara damgasını vuran bestelere imza atan usta besteci iş adamı Mustafa Alpagut’un yayınladığı “Mustafa Alpagut Şarkıları”nın ikincisi bestecinin eski ve yeni besteleri yer alıyor. İlk önce şunu söylemek istiyorum, bu albümün birincisi yani “Mustafa Alpagut Şarkıları -1-“ muhteşem bir albümdü, özellikle repertuvarı inanılmaz bir albümdü. Fazla promosyonu yapılmadığı için biraz güme gitti ama gerek Osman İşmen’in düzenlemeleri gerekse albümde yer alan klasikler dört dörtlüktü.


“Mustafa Alpagut Şarkıları 2” on üç Mustafa Alpagut bestesi yer alıyor. Bu bestelerden üç tanesi yeni besteler, diğerleri ise daha önce bestelenen Mustafa Alpagut besteleri. Bu üç yeni beste  “Aşk Her Şeye Bedeldir” – “ Gıdı Gıdı” ve “ Papatyalar Kopardım” adlı şarkılar. Albümde yer alan şarkıları Ercan Turgut – Ümit Besen – Recep Aktuğ -  Sami Levi gibi popüler yorumcuların yanında Neylan Yedikel – Meltem Özcan – Ata Martin – Orka Orkestrası gibi daha az bilinen yorumcular seslendirdi.

Düzenlemeleri Osman İşmen tarafından hazırlanan albümün soundu ve düzenlemeleri mükemmel. Elektronik sesler kullanılsa da tüm renk enstrümanlar canlı çalındığı için albümde senfonik pop bir sound hakim. Osman İşmen’in her zaman ki gibi kaliteli senfonik tınısı bu albümde de kendisini gösterdi. Çok temiz ve kaliteli düzenlemeler var.  Osman İşmen yine kalitesini konuşturdu ve Türk pop müziğinde unutulan yaylı kontrşanları, flüt , alto – tenor sax,  horn , ney gibi enstrümanları kullanarak bize muhteşem müzik dinletisi sundu.

Albümde yer alan şarkılar genelde orta ve üstündeki tempoda şarkılar. Kulaklarda en fazla kalan şarkı “Neler Neler” Ercan Turgut tarafından seslendirildi. Diğer şarkılar çok fazla bilinen şarkılar değil belki ama hepsi de son derece kaliteli ve şirin melodik şarkılar.  Bu şarkılar Osman İşmen’in düzenlemeleri ile daha da kaliteli olmuş. Ticari bir albüm değil, öyle pop tarzı çıstak bir albümde değil, ama iyi bir albüm. Müzisyenlerden oluşan şarkı ve düzenlemelerden oluşan gerçek bir müzisyen albümü.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Aşk Her Şeye Bedeldir – Neylan Yedikel

2. Sevdalıyım – Orka Orkestrası (Erdem Seyhan)

3. Anlat Arkadaşım – Recep Aktuğ

4. Yalancı – Ata Marin

5. Yeter Olsun – Ümit Besen

6. Papatyalar Kopardım  - Mustafa Alpagut

7. Gıdı Gıdı – Neylan Yedikel

8. Neler Neler – Ercan Turgut

9. Sana Neler Dediler – Sami Levi

10. Ağlayıp Da Üzülme – Meltem Özcan

11. Sormadan Gir – Ata Marin

12. Gelsen De Göremezsin – Recep Aktuğ

13. Ben Eski Ben Değilim – Meltem Özcan

 

16.02.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM