Harun Kolçak - Çeyrek Asır ( Arpej Müzik – 2016)

Harun Kolçak -  Çeyrek Asır  ( Arpej Müzik – 2016)

Harun Kolçak’ın “Çeyrek Asıl” adlı albümü son dönemlerde müzik marketlere sunulan en başarılı proje albümlerinden biri oldu. Albümde 90lara damgasını vuran bir pop yıldızı Harun Kolçak’ın müzik kariyerine damga vuran on dört şarkı yer alıyor. Bu şarkılarda Harun Kolçak birer solistle beraber düet yapmış. On dört klasik ve on dört düetten oluşan bir albüm olmuş.


Albümde Harun Kolçak’ın en önemli hitlerinden biri olan “Gir Kanıma” açılış şarkısı olarak karşımıza çıkıyor. Şarkıda İrem Derici düeti var. “Sensiz Olmaz” cool bir düzenleme ve Bedük’ün düeti ile hazırlanmış. İkisi de orijinalleri kadar güzel olmuş. Sound olarak günümüz soundundan dinlemek bu şarkıları ayrı bir zevk veriyor.

Albümde Gökhan Türkmen düeti “Yanımda Kal” , Işın Karaca düeti “ Elimde Değil” , Aşkın Nur Yengi düeti “Bile Bile”  ve Tan Taşçı düeti “Gitme Seviyorum” çok özel bir yerde duruyor.  Bu şarkılar Türk popunun en önemli klasikleri ve bu düetlerle çok farklı bir yere gelmişler. Duyguların maximuma ulaştığı anlar yaşıyorsunuz dinlerken şarkıları. Özellikle Tan’ın seslendirdiği “Gitme Seviyorum” da iş gerçekten farklı bir yere gidiyor.

Proje olarak çok iyi düşünülmüş bir albüm. Harun Kolçak gibi özel bir yorumcunun on dört klasiğini dinlerken ciddi ciddi “adam ne kadar sağlam hitler yapmış” diyorsunuz. Albümün hazırlanışı sırasında Harun Kolçak’ın yaşadığı sağlık sorunları her ne kadar şanssız bir süreç yaşatsa da sağlığına kavuşan -Harun Kolçak bu albümü başarı ile tamamladı ve albümünün promosyon turunu da gerçekleştirdi.

Albümün prodüktörü Umut Kuzey, Arpej Müzik olarak sağlam bir işe imza attı, “Müptelayım Sana” adlı Harun Kolçak klasiğinde de düet yapmış. Şarkı rock bir tema ile sunulmuş, bu tema bu şarkıya çok yakıştı.

Harun Kolçak için hazırlanan bu tribute albümü tarihe geçen önemli bir albüm oldu. Arşivlik değeri olan, sound olarak kaliteli bir soundla hazırlanan ve özellikle doksanların buram buram kokusunu sunan “Çeyrek Asır” albümünü mutlaka dinleyin edinin derim. Bu tarz albüm projeleri arşivlerde bulunması gereken özel projelerdir.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. İrem Derici – Gir Kanıma

2. Bedük – Sensiz Olmam

3. Gökhan Türkmen – Yanımda Kal

4. Tuğba Yurt – Deli Et Beni

5. Yaşar – Haketmedim Ayrılığı

6. Kubat – Dualarım Yoluna

7. Işın Karaca – Elimde Değil

8. Zara – Korkuyorum

9. Aşkın Nur Yengi – Bile Bile

10. Alişan Göksu – Ölürüm Elinde

11. Tan Taşçı – Gitme Seviyorum

12. Gülçin Ergül – Ağlat Beni

13. Hakan Kahraman – Vermem Seni Ellere

14. Umut Kuzey – Müptelayım Sana 

30.01.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM