Ömür Gedik – Aşk mı Dedin (DMC- 2016)

Ömür Gedik – Aşk mı Dedin (DMC-  2016)

Ömür Gedik “Aşk mı Dedin” adlı bu iki şarkılık albümünde biri kendisine ait bir slow bir de ritmik şarkı seslendirdi.  Albümü dinlerken Ömür Gedik’in styling konusunda başarılı olduğunu bir kez daha anladım. Son derece fresh , modern ve kaliteli fotoğraflar çektiren Ömür Gedik albümüne çok kaliteli bir imaj kattı.


Albümde yer alan “Aşk mı Dedin” tipik bir giderli şarkı. Ayrılık sonrası duyguları agresif biçimde anlatan şarkılardan biri, düzenlemesi ile biraz bakkal, ticari bir şarkı.  Emirhan Cengiz şarkıyı piyasa şartlarına paralel olarak düzenlemiş. İkinci şarkı “Ölümsüz Aşk” ise Ömür Gedik’in kendi söz ve müziği. İyi bir beste yapmış Ömür, sağlam bir slow diyebilirim, hatta kendi ses kapasitesinin üzerinde bir beste yapmış desem abartı olmaz. Kafiyeli sözler, anlamlı sözler ve melodik bir romantik aşk şarkısı olmuş. Ben besteyi beğendim, bunu çok güçlü bir vokale verirse şarkı çok farklı bir yere de gidebilir. Güçlü bir beste.

“Aşk mı Dedin” albümünde hem ticari hem de kaliteli bir şarkı hazırlayan Ömür Gedik kendi mütevazı çizgisinde müzik yolculuğuna devam ediyor. Başarılı stylingi ile de bunu gayet iyi bir biçimde besliyor.Bence dinlenir iki güzel şarkıdan oluşan bir albüm olmuş. 

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1.Aşk mı Dedin

2.Ölümsüz Aşk

30.01.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM