Sinan Özen - Bambaşka (Sinan Müzik – 2016)

Sinan Özen -  Bambaşka (Sinan Müzik – 2016)

Müzik dünyasının hiç yaşlanmayan erkek vokallerinden biri olmayı başaran Sinan Özen, uzun zamandır albüm yapmıyordu. Müzikten özellikle albüm dünyasından epey kopmuştu. 2016 yılının ikinci yarısında yayınladığı “Bambaşka” adlı bu albümünde tarzında ve stylinginde ciddi bir değişiklik yaptı.  Her daim genç gözüken Sinan Özen, bu yeni tarzında da biraz daha da gençleşti diyebilirim. 


On şarkının yer aldığı albümün en büyük sıkıntısı PR . Sinan albümünü pek arkasında durmadı diyebilirim. Albümün gerek radyo gerek televizyon tanıtımı biraz zayıf kaldı. Gerçeği radyolarda Sinan Özen şarkılarının da yayınlanmadığı hesaplanırsa o alanda promosyona da gerek yoktu diyebilirim, ama yine de bir şeylerin yapılması gerekirdi.  Albümde düzenlemelerde daha çok Tamer Özkan’ın adını görüyoruz. Kendi bestelerine daha fazla yer verdiği albümünde Sinan Özen sanki biraz yılgın, biraz sıkkın ve bıkkın gibi geldi bana. 

Şarkılara baktığımızda albümün açılış şarkısı “Dur Gitme” biraz 90 model kalmış. Sinan Özen’i özel kılan önemli özellik onun slow şarkılarıdır. Bu albümde de bu tarz şarkılar var. Bunlardan biri “Bazen” , diğeri ise “Umursamıyor” bunlarda sağlam şarkılar.  Ancak albümde ki ritmik şarkılar biraz demode kaldı diyebilirim. Sinan Özen’in doksanlı yıllarda ki şarkılarını andırıyor. Kısaca albümdeki ritmik şarkıları bir kenara bırakırsak albümde ki slow şarkılar dikkat çekiyor. 

Albümde Karadeniz türküsü formunda bestelenen “Neresun” bu müzik türünü sevenlerin ilgisini çekebilecek bir şarkı.  Albümün kapanış şarkısı “Sana Bir Şey Olmasın” düzenlemesi ile ilgimi çekti, dramatik bir düzenlemeyle hazırlanan şarkı dikkat çekiyor. Daha önce de söylediğim gibi slow şarkılar çok güzel ama bu tarz ne radyolarda yayınlanıyor ne de müzik televizyonlarında. İş böyle olunca bu türdeki slow alaturka şarkılar kendilerini tanıtacak dinleyiciye sunacak platforma bulamıyor. Buna bir de Sinan Özen’in promosyon konusunda ki pasifliği eklenince albüm biraz arafta kaldı diyebilirim.

Sinan Özen kendi tarzı ve duygusu olan bir adam, hala yapacak işi var müzik dünyasında onun daha aktifleşmesi ve daha da üretmesini bekliyorum şahsen.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Dur Gitme

2. Bazen

3. Sevişmeliyiz

4. Umursamıyor

5. Yasak Elma

6. Aşkın Töresi

7. Aşk Diye Okunur

8. Neresun

9. Yıkılır İstanbul

10. Sana Bir Şey Olması

30.01.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM