Eurovision 2017'de Görevli Olmak İçin 17 Ülkeden 7000'in üzerinde Başvuru Geldi

Eurovision 2017'de Görevli Olmak İçin 17 Ülkeden 7000'in üzerinde Başvuru Geldi

Ukrayna da dahil olmak üzere dünyanın 17 ülkesinden vatandaşlar 2017 Eurovision Şarkı Yarışması'nda gönüllü olmak için başvurdu. 

Başvuru yapan Aday adayların yaşı 64'e kadar gidiyor olup Birleşik Arap Emirlikleri ve Avustralya'dan da başvurular alındı.

İlgili başvurular 17 Şubat tarihine kadar yapılabilecek.

Başvuruların sona ermesinden sonra, adaylar listeye alınacak olup, başvuru için Şu anda 750 pozisyon mevcut. 

Katılımcı ülkelerin dillerine ek olarak, Svahili, Hintçe, Endonezyaca ve Arapça konuşan insanlar da başvuruda bulundular. 

Başvurulara ilk gün 1500 kişi katıldı. Şimdi 17 ülkenin vatandaşlarından gelen başvurular da dahil olmak üzere 7000'in üzerinde başvuru var. 

Sadece komşu Avrupa ülkelerinden değil, aynı zamanda Avustralya, Birleşik Devletler, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kore Cumhuriyeti'nden de başvurular alındı. 

Eurovision 2017 komitesinden Victoria Romanova "Bu, dünyanın Eurovision'a hazırlıklarımızı takip ettiğini ve dünyanın birçok yerinde konukların baharda Ukrayna'yı ziyaret edeceğini gösteriyor" dedi.

Başarılı adaylara Mart ve Nisan aylarında eğitim verilecek ve görevlendirilen role bağlı olarak bazıları görevlerini Mart ayına kadar sürdürecek. 

Pek çok büyük ölçekli uluslararası etkinlik gibi gönüllüler Eurovision Şarkı Yarışmasının ayrılmaz bir unsurudur ve başarılı adaylar hem gösteri haftası boyunca hem de etkinlik haftalarında hem Ev sahibi Şehir'i hem de Ev Sahibi Yayıncıyı destekleyecektir. 

Gönüllülük adaylara dünyadaki en büyük televizyon programlarından birinin üretimiyle ilgili benzersiz tecrübe ve fikir katacak.

62. Eurovision Şarkı Yarışması 9, 11 ve 13 Mayıs 2017 tarihlerinde Kiev Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. 


20.01.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM