Aslı Demirer – Dünyanın En Aşk Yeri (GTR Müzik – 2016)

Aslı Demirer – Dünyanın En Aşk Yeri (GTR Müzik – 2016)

Aslı Demirer çok iyi bir vokal, modern bir ağzı var, seslendirdiği şarkılara kendi modern tarzını katarak farklı bir tat katıyor. Dizilerde yakaladığı başarılarına ardı ardına çıkarttığı single albümler ve Gökhan Türkmen ile gerçekleştirdiği düeti ekledi ve belki yavaş ama emin adımlarla devam etti. “Dünyanın En Aşk Yeri” adlı bu albümde 4 şarkı ve bir versiyonuna yer verdi. Albüme adını veren “Dünyanın En Aşk Yeri” gerek soundu ile gerek melodik yapısı ile müthiş bir şarkı. Retro müzikten hoşlananlar bu şarkıyı çok sevecekler. 1980lerin soundu var şarkıda, yaylılar ve ritmi dinlerken çok etkilendim.  Yurdum halkı çok anlar mı, radyolar keşfeder mi onda soru işaretlerim var ama şarkı tek kelime ile mükemmel. 


Aslı Demirer’in modern şarkı söyleme tarzı bu albümünde de kendisini göstermiş. “Bilirsin” modern bir slow şarkı olarak akıllarda kalıyor, benzer sözleri “Lodos” içinde söylemek mümkün. Kaliteli temiz bir sound ve batılı tarzda şarkılar dinliyorsunuz. Albümün düzenlemeleri de çok iyi olmuş, hiç baş ağrıtmadan dinlettiriyor kendini. “Bilirsin” ve “Lodos” da Aslı Demirer’in kendi tarzı hâkim, bu tarz vokalin ön planda olduğu ve şarkıcının vokaliyle önde olduğu bir tarz.  “Al Beni” adlı şarkı albümün en düşük ritimli şarkısı. Hafif ve dozunda bir caz tınısı da eklenmiş şarkıya.  Albüm “Lodos”un akustik versiyonu ile kapanıyor. 

Aslı Demirer bu albümünde kaliteli tarzını bir kez daha gösterdi. Belki çok büyük bir “vouuu” olmayacak bu albüm ama Aslı Demirer bir tık daha ileri gidecek. Özellikle Retro müzikten hoşlananlar “Dünyanın En Aşk Yeri” ni dinlesinler derim.

Albümde Yer Alan Şarkılar:


1.Dünyanın En Aşk Yeri

2.Bilirsin

3.Lodos

4.Al Beni

5. Lodos (Akustik Versiyon)

22.12.2016
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM