Simavi - Sevgilerimle (DMC – 2016)

Simavi  -  Sevgilerimle (DMC – 2016)

 DMC’nin müzik marketlere sunduğu tematik bir albüm olmuş Simavi’nin bu albümü. Ben bu albümü ilk gördüğümde çok umutlandım, çünkü çok iyi bir repertuvar ile kalite kokan nostaljik bir hava yakaladım.


Albüm ile ilgili nerdeyse hiç tanıtım yapılmamış, bu Simavi kimdir nedir, necidir haberim yok. Albüm kayıtları ABD’de yapılmış. Siyahlar içinde giyinmiş , siyah beyaz fotoğraflar çektirmiş bir adamın söylediği şarkılar var. Albümün repertuvarı tamamen coverlardan oluşmuş. Ben en çok açılış şarkısı “İki Yabancı”yı beğendim,  ritmik şarkıları hiçbir şekilde albümün konsepti ile bağdaştıramadım. Simavi , Rafet El Roman gibi hafif yabancıya kayan bir Türkçe ile söylemiş şarkıları. Albüm “İki Yabancı” ile açılış yaptıktan sonra coşuyor, ritmik bir havaya giriyor.  Ardı ardına gelen ritmik şarkılar beni heyecanlandırmadı.

Albümün ikinci yarısında yabancı şarkılar var. “İki Yabancı”nın Orijinali “Strangers In The Night”ı muhteşem yorumlamış Simavi, keşke bütün albüm bu temada olsaydı çok süper olurdu. Albümün ikinci yarısında ilk yarıda Türkçeleri yer alan şarkıların bazılarının orijinal versiyonları daha güzel olmuş. Ancak seçilen şarkılar fazla bir heyecan vermedi bana. Siyahlar içinde cool ve ağır bir hava sunan albümde çıstak çıstak şarkılar duymak beni şaşırttı. Hedef kitlesi çok tanımsız bir albüm olmuş. Buna bir de DMC’nin laf olsun diye piyasaya sunması eklenince dostlar birbirini ağırlar tarzı bir iş çıkmış ortaya.

Albümde Yer Alan Şarkılar

1. İki Yabancı ( Strangers In The Night )

2. Deli Sevda ( Andorinha Preta )

3. Durma Git ( I'll Be Here )

4. Boşver Gitsin ( Eso Beso )

5. Kısmet ( Just Live Life )

6. Artık Bitti ( Make Me Happy )

7. Strangers In The Night

8. Brazilian Love Song

9. Get Down Tonight

10. I'll Be Here

11. Eso Beso

12. Just Live Life

13. Make Be Happy 

18.12.2016
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM