Gencer Savaş Bandosu

Gencer Savaş Bandosu

Özellikle Mustafa Ceceli konserlerinde yaptığınız davul şovlarla tanıdık sizi bunun dışındaki müzik geçmişinizden bahsedermisiniz?


Evet Mustafa Ceceli her zaman benim  en büyük  destekçim oldu. Bu kadar iyi bir müzisyenle çalışmak büyük bir şans oldu benim için.20 yılı aşkın bir süredir profesyonel müzisyenlik yapıyorum. Önde gelen sanatçılara eşlik ettim. Cazdan arabeske kadar birçok değişik tarzda orkestrada yer aldım.Sokak müziğinin öncüsü olan Alatav ve Siyasiyabend gibi gruplarla yıllarca Beyoğlu'nda sokakta çaldım.Bu bana sınırları olmayan bir müzikal düşünce yapısı kazandırdı.Bunun dışında mide emekçisiyim, güzel yemek için mesafe sınırımız yok lezzet peşinde koşuyoruz. instagram/mideemekcileri


Ayrıca Gamze'yle birlikte gezgin tarafımız var fırsat buldukça gezeriz.

Biraz da Gencer Savaş Bandosu’ndan bahsedelim isterseniz. Gencer

Gencer Savaş Bandosu

Savaş Bandosu’nun faaliyetlerinden genel olarak bahsedebilir misiniz?

Birinci plandaki aktivitemiz düğünlerde pasta çıkarma gösterisi yapmak. Latinden alaturkaya her tarz çaldığımız eğlence garantili bir programımız var. Karnaval kostümleri ve benim icadım olan ışıklı davullarla yaptığımız gösteri oldukça ilgi görüyor.

Onun dışında kurumsal davet, doğum günü, fuar gibi organizasyonlarda da yer alıyoruz.

Sosyal medyadan ve sitemizden performanslarımızı izleyebilirsiniz.


Gencer Savaş Bandosu

Mutfak gereçleri,araba parçaları,hatta kovalarla müzik yapıyorsunuz biraz bundan bahseder misiniz?

Evet benim yaşantım hep birşeylere vurup güzel sesler yakalamaya çalışmakla geçiyor artık yaşam tarzımız olmuş :)

Mutfak gereçleriyle çalmaya kendi mutfağımızda başladım sonra İzmir Gourmet Guide adlı yemek kitabının tanıtım filmine kadar uzandı bu ve çok güzel bir reklam çektik.

Sonrasında bunu geliştirerek önemli firmaların ürünleriyle gösteriler yapmaya başladım 

Hatta yine sahnede kullandığım kovalardan yaptığım Foton Davulu çok ilgi gördü akıllı telefonlar için uygulamasını bile yaptık

Gencer Savaş Bandosu

Son dönemde yer aldığınız müzikal projelerden bahseder misiniz?

Yeni yayınlanan Dj Kutiman'ın Mix The City İstanbul projesinde yer alıyorum.Doğa İçin Çal 6 da yer aldım büyük ilgi gördü. Doğayla ilgili bir projenin 5.000.000 üzerinde izlenmesi umut verici 

Ekip isi keyfli bir o kadar da zor bir iştir , sizin ekip nasıl ? 

Bizim ekip aile gibi herkes birbirini yıllardır tanıyor. Eşlerimiz arkadaş. Neredeyse herkes evli. Büyük bir aileyiz. Ve en büyük faktör Mustafa Ceceli bir patron değil ekibin bir parçası olduğunu hissettiriyor. Hem müzikle ilgili her konu da çok yetkin (zaten sahne şovumuzda her enstrümanı çalmasından bunu anlayabilirsiniz) .Herkesi ismen tanıtarak dinleyicilerde orkestrayla ilgili farkındalık yarattı. Bu sayede hepimizin ayrı ayrı fanları oluştu ve bu birçok sanatçıya örnek oldu ekiplerini tanıtmaya başladılar. 

Eğitim veriyor musunuz?

2 dönem  Yeditepe Üniversitesinde Türk ve Brezilya perküsyonlarıyla ilgili ders verdim.

Fakat artık çok vaktim olmuyor ders vermek için.

Ancak akıllı telefonlar için bir perküsyon eğitim uygulaması yaptım bu da dünyada bir ilktir.

Gencer Savaş Bandosu

Genç müzisyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Hiçbir tarz müziği küçük görmesinler hepsini birebir çalmaya çalışsınlar. Bu onlara her parçadan bir ruh katacaktır. Nota ve metot çalışmak çok faydalıdır.

Perküsyoncu arkadaşlar mutlaka melodik bir enstrüman çalsınlar.

Röportaj: Funda Alkan

09.06.2016
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM